МВФ схвалив нову програму для України на понад 8 млрд доларів
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду затвердила для України нову програму розширеного фінансування на суму 8,1 млрд доларів. Про це поінформували в Міністерстві фінансів.
Ініціатива діятиме у 2026–2029 роках і, за словами представників уряду, враховує оновлену макроекономічну ситуацію та безпекові виклики, з якими стикається держава.
Перший транш у розмірі 1,5 млрд доларів Україна має отримати найближчим часом. Кошти планують спрямувати на покриття дефіциту державного бюджету та підтримання макрофінансової стабільності.
Міністр фінансів Сергій Марченко зазначив, що нова програма EFF покликана зміцнити економіку й фінансову систему країни, а також сприяти залученню додаткової допомоги від міжнародних партнерів. Вона продовжує результати програми 2023 року та передбачає подальшу детінізацію економіки й збільшення внутрішніх доходів бюджету.
У межах програми Україна бере на себе зобов’язання впроваджувати структурні реформи, необхідні для ефективного післявоєнного відновлення та просування на шляху до європейської інтеграції.
Чому це рішення має значення?
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко назвала нову програму співпраці з МВФ "якорем" для всієї міжнародної фінансової підтримки України. Зокрема, вона є важливою умовою для отримання кредиту від Євросоюзу на 90 млрд євро.
Крім допомоги від ЄС, йдеться також про фінансування з боку країн G7 та інших міжнародних фінансових установ. За оцінками уряду України та МВФ, у 2026–2029 роках дефіцит зовнішнього фінансування може сягнути приблизно 136,5 млрд доларів у межах базового сценарію.
Також передбачено зменшення виплат за офіційним державним боргом завдяки механізму боргового полегшення. За словами глави уряду, міжнародні партнери погодилися продовжити чинний мораторій на обслуговування офіційного боргу та готові завершити процес реструктуризації після стабілізації ситуації.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Кубинські прикордонники відкрили вогонь на поразку катером з реєстрацією США»
Политика «Трамп доручив делегації США зробити все можливе, аби припинити кровопролиття у війні між Україною та РФ, – Венс»
Политика «Ключом к прекращению войны в Украине является диалог при равном участии всех заинтересованных сторон, – Си Цзиньпин»
Мир «Білоруський диктатор залишатиметься і надалі під санкціями»
Мир «Колишньому принцу Ендрю заборонили посміхатися та гарцювати»
Шоу-биз «Анджеліна Джолі та фотограф Джайлс Дьюлі показали світові чотири роки війни в Україні»