05:58 / 14.05.2025
Экономика
Рада підтримала зміни до Бюджетного кодексу заради угоди про надра з США
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Верховна Рада у вівторок, 13 травня, підтримала за основу законопроєкт №13256 про зміни до Бюджетного кодексу для реалізації угоди про корисні копалини. Про це свідчить публікація нардеп Ярослава Железняка у Telegram.
За даними нардепа, "за" у першому читанні проголосували - 286 депутатів, зі скороченням строком подання правок.
Внесок України складатиметься з половини коштів, які отримані після набуття чинності Угодою від:
- ренти на видобування корисних копалин (нафта, газ, газовий конденсат та усе, що зазначено в Додатку А до Угоди) з нових ліцензій;
- видачі нових спец дозволів на користування надрами;
- реалізації державної частини продукції по новим угодам про розподіл продукції.
Кошти будуть зараховуватись в спеціальний фонд державного бюджету і за рішенням головного розпорядника (імовірно Мінекономіки) перераховуватимуться до Фонду відбудови.
Підготував: Сергій Дага





Общество «Опитування показало високий рівень тривоги в Україні щодо бідності та якості освіти»
Мир «У Тбілісі знову знайшли "ворогів": Папуашвілі накинувся на посла Німеччини через критику влади»
Политика «Зеленський відповів на заяву Лукашенка про готовність до зустрічі»
Общество «Від кого ховається голова Коцюбинського Даніш?»
Днепр «Гуманітарна допомога для переселенців згоріла у Дніпрі через російський ракетний удар»
Мир «З 2027 року Німеччина долучиться до Європейського гаманця цифрової ідентифікації»