23:57 / 11.06.2024 Экономика

Бурштинська ТЕС, ймовірно, не працюватиме взимку

Про це на нараді в голови ОВА розповів міський голова Бурштина Василь Андрієшин, пише "Галка".

Міський голова також каже, що громаді потрібні модульні котельні, а не це треба додаткові гроші – 15 млн грн. і вони будуть забезпечувати мешканців виключно теплом (без гарячої води). Вже зараз у місті немає теплої води.

"Скоріше за все, Бурштинська ТЕС у зимовий період не буде працювати, тому ми готуємося до будівництва котелень. Виходячи із ситуації, яка склалась, ми запросили спеціалістів зі Львова, розробили техніко-економічне обґрунтування проєкту будівництва котелень, звернулися до Міністерства енергетики, інфраструктурне міністерство та показали свої рішення. Вони задоволення, але зараз ми дещо доробляємо за їхньою пропозицією", – сказав Василь Андрієшин.

Він додав що обладнання очікують вчасно. Чеська компанія готова встановити котельні та конденсаційні установки. Попри те, що обладнання буде, виникають інші проблеми: кошти на проєкт і на роботу. Василь Андрієшин додає, що для цього потрібно додатково 15 млн гривень.

"Ми, звичайно, розраховуємо на свої кошти, але велика частина бюджету Бурштину надходить від ТЕС, а зараз вона не може оплатити податок, який вона винна місту. Тому, щоб ми розпочали роботи, нам вкрай необхідні кошти. Знаю, що області Бурштинська ТЕС щороку перераховує 150 млн і думаю, 10% область з задоволенням поділиться", – говорить міський голова Бурштина.

Якщо зараз у місті розпочнуться роботи із встановлення котелень, за словами Василя Андрієшина, то до початку опалювального сезону мають завершити. Голова ОВА Світлана Онищук каже, що питання про виділення коштів потрібно вивчити й вирішити це спільно на нараді із депутатами облради.

На альтернативне теплозабезпечення Бурштина потрібно близько 50 млн гривень. У разі аварійної зупинки ТЕС у місті встановлять сім котелень.

Підготувала: Ніна Петрович