01:10 / 27.02.2024 Экономика

Через протести у Польщі в Україні зросте ціна на газ

Протести польських фермерів на кордоні ускладнюють імпорт в Україну скрапленого газу і його кінцева роздрібна вартість може підскочити до 33-35 гривень у деяких мережах.

Такі прогнози озвучили експерти ринку пального, яке сьогодні завозиться в нашу країну через західний кордон, а тому перекриття значної ділянки цього кордону неминуче впливає на об’єми і регулярність постачання.

За словами експерта "Нафторинку" Олександра Сіренка, найбільше блокування кордону вплинуло на ринок скрапленого газу. Польща є найбільшим постачальником цього пального на територію Україн. Частка становить близько 40%.

Як зауважив директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн, ринок автомобільного газу критично залежить саме від автоперевезень.

"Дизель і бензин технічно можна транспортувати залізничними цистернами, тож у випадку закриття автошляхів існує альтернативний спосіб доставки", - наголосив він.

До того ж, газ може перевозитися виключно спеціальними автоцистернами, тому блокування транскордонних шляхів призводить до того, що перевезення просто припиняються. Перебої з постачанням підштовхнуть ціни на пальне вгору.

"Українські трейдери вже купують газ по 47 тисяч гривень за тонну. Це приблизно 25,65 гривні за літр. З урахуванням всіх додаткових витрат це означає, що на АЗС цей газ коштуватиме близько 29-30 гривень за літр. А деякі мережі, які утримують вищу маржу, продаватимуть його по 33-35 гривень", - пояснив Сіренко.

Підготувала: Ніна Петрович