Корупційні схеми Міноборони: суд триває
16 червня об 11-й годині Винницький адміністративний суд продовжить розгляд позову екс-заступника голови Генштабу генерал-лейтенанта Хижого проти Міністерства оборони України
Справа розглядається вже місяць, і за цей термін генерал Хижий встиг оприлюднити декілька неприємних для Міноборони фактів, включаючи викриття корупційних схем при закупівлі форми «артикул-2701». Нагадаємо, що саме через цю форму з низькоякісної синтетики у 2015 році на Яворівському полігоні загинув від опіків підполковник Ігор Ширинський, повідомляє ПіК.
Крім того, Хижий звинувачує міністра оборони Степана Полторака та його заступників у халатності та непрофесіоналізмі, які призвели до вибухів військових складів у Сватовому та Балаклеї. За словами Хижого, перед вибухами у Сватовому він провів по лінії Генштабу інспекцію місцевих складів і попередив керівництво Міністерство оборони про неналежне зберігання боєприпасів та можливість диверсії. Однак необхідних заходів Міноборони не вжило, а натомість після катастрофи у Сватовому Полторак звільнив самого Хижого під приводом «невиконання умов контракту».
У судовій суперечці колишньому заступнику голови Генштабу протистоїть юридичний департамент Міністерства оборони, який намагається спростувати пред’явлені звинувачення.
У п’ятницю, 16 червня очікується найцікавіша стадія судового процесу – дебати сторін. Не виключено, що генерал Хижий далеко не вичерпав свій запас фактів, і на нас чекають нові сенсаційні викриття щодо підпільних схем Міноборони.





Политика «У РФ заявили про ключову умову миру»
Политика «Зеленський навчився раціонально відповідати Трампу»
Происшествия «Поляка, який не вірив у війну в Україні, закатували в російській в'язниці»
Политика «Політтехнолог Бабак: Заяви Безуглої – елемент гібридної війни, спрямований на підрив віри та духу»
Мир «Рашисти намагаються стерти пам'ять про українців та корінні народи з Кримом, крадучи історичні артефакти»
Политика «Латвія виділив 5 млн євро на закупівлю дронів для підтримки України у 2025 році»