18:41 / 27.04.2026 Происшествия

Після атаки РФ у морі біля Чорноморська утворилася олійна пляма

Унаслідок російського обстрілу 26 квітня в місті Чорноморськ Одеської області сталася пожежа на території морського порту — загорівся резервуар із соняшниковою олією.

Як повідомили у Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу, йдеться про ємність обсягом близько 6 тисяч тонн. Частина олії витекла та потрапила в акваторію порту.

Для запобігання поширенню забруднення на місці встановили спеціальні бар’єри та перекрили дощову каналізацію, щоб мінімізувати потрапляння речовини у воду.

За результатами обстеження, забруднення ґрунту не зафіксовано — територія має бетонне покриття. Водночас у морській акваторії утворилася пляма розміром приблизно 400 на 200 метрів. Для її локалізації рятувальники розгорнули бонові загородження.

Фахівці вже відібрали проби води для лабораторного аналізу, який дозволить визначити рівень забруднення та оцінити завдані збитки.

Остаточні висновки щодо шкоди морському середовищу будуть зроблені після отримання результатів досліджень.

За інформацією міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби, під час атаки також зазнали пошкоджень об’єкти портової інфраструктури, склади, технічне обладнання, резервуари, адміністративні будівлі та вантажний транспорт.

Підготувала: Ніна Петрович