Індійські правоохоронці стверджують, що 6 українців могли незаконно перевозити дрони до Індії: що кажуть в МЗС
Фото: Співробітники Національного агентства розслідувань (NIA)/indianexpress.com
В Індії правоохоронці затримали шістьох громадян України та одного американця за підозрою у "незаконному ввезенні великих партій безпілотників". Водночас у Міністерстві закордонних справ України заявили, що низка публікацій у медіа викривлює факти та безпідставно звинувачує українців. Про затримання повідомило видання The Indian Express.
За інформацією Національного агентства розслідувань (NIA), громадянина США затримали в аеропорту Калькутти, а українців — у Лакхнау та Делі. За версією слідства, усі вони в’їхали до країни за дійсними візами, однак згодом нібито вирушили до штату Мізорам без необхідних дозволів для перебування в зоні з обмеженим доступом.
Індійські правоохоронці також стверджують, що підозрювані перетнули кордон із М’янмою та контактували там із "етнічними групами, налаштованими вороже до Індії". Їм закидають постачання великих партій безпілотників з Європи до М’янми через територію Індії, навчання місцевих жителів користуватися дронами та підготовку до можливих терактів.
У МЗС України наголосили, що наразі відсутні підтверджені факти, які б доводили висунуті звинувачення. У відомстві зазначили, що деякі матеріали індійських і російських медіа містять викривлені трактування подій, мають маніпулятивний характер і поширюють необґрунтовані звинувачення на адресу українців.
У міністерстві також повідомили, що деталі справи поки не розголошують з огляду на слідство. Водночас 16 березня 2026 року відбулося судове засідання, на якому були присутні співробітники посольства України в Індії, однак їм не дозволили поспілкуватися із затриманими. Суд ухвалив залишити їх під вартою до 27 березня.
У МЗС наголосили, що всупереч міжнародній практиці посольство України в Індії не отримало офіційного повідомлення від індійських органів влади про затримання українських громадян. Українська сторона вимагає забезпечити негайний консульський доступ до них.
Також у відомстві звернули увагу, що зони з обмеженим доступом в Індії часто не мають чіткого маркування, що може призводити до ненавмисного порушення правил перебування.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Росія і США могли б стати партнерами, якби не Україна, - думка»
Общество «Опитування показало високий рівень тривоги в Україні щодо бідності та якості освіти»
Наука и техника «Ми сфокусувалися на створенні дешевих ракет для збиття "Шахедів", – Федоров»
Политика «Україна має перемогти не лише Росію, а й "совок" у правосудді, - Зеркаль»
Мир «Афіни вимагають від Києва "вибачень": що сталося»
Мир «Швейцарія розширила санкції проти агресивних країн»