У лютому РФ наростила інтенсивність ударів безпілотниками
Росія на початку лютого різко підвищила інтенсивність атак безпілотниками по Україні, і надалі основною ціллю цих ударів, ймовірно, залишатиметься енергетична інфраструктура. Про це 19 лютого повідомила розвідка Міністерства оборони Великої Британії.
За оцінками британської сторони, у січні 2026 року РФ запустила по Україні близько 4 400 дронів. Це менше, ніж у грудні 2025 року, коли було зафіксовано приблизно 5 100 запусків. Ймовірною причиною зниження називають несприятливі погодні умови. Водночас у перші два тижні лютого середня кількість атак зросла до близько 190 безпілотників на добу, тоді як у січні цей показник становив близько 140.
У звіті зазначається, що з 28 січня до 2 лютого сторони дотримувалися короткочасної паузи в ударах по об’єктах енергетики. Проте вже 3 лютого Росія відновила масовані атаки на енергетичний сектор України.
За даними британської розвідки, об’єкти енергетичної інфраструктури залишаються головною мішенню російських ударів із жовтня 2025 року. За цей період РФ застосувала понад 20 тисяч безпілотників і більш як 300 ракет, намагаючись системно зруйнувати електромережі та теплогенеруючі потужності. Унаслідок атак також виникали перебої з водопостачанням.
У Лондоні вважають, що будь-які паузи в застосуванні ракет дозволяють Росії накопичувати боєзапас для нових обстрілів, а енергетика майже напевно залишатиметься ключовою ціллю. Крім того, РФ може компенсувати обмеження у використанні далекобійної авіації активнішим застосуванням інших засобів ураження, зокрема балістичних ракет малої дальності, які цієї зими використовуються частіше, ніж раніше.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що ситуація з енергопостачанням у низці регіонів залишається складною. Зокрема, проблеми фіксуються в Одеса та окремих громадах області, а також у Дніпропетровська область і Миколаївська область.
У Служба безпеки України кваліфікують удари РФ по енергетичній інфраструктурі як злочини проти людяності. У Міністерство закордонних справ України заявляють, що атаки в умовах сильних морозів мають ознаки геноциду. Водночас міністр закордонних справ РФ Сєрґєй Лавров заперечує удари по цивільних об’єктах і покладає відповідальність на українську сторону.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Зеленский назвал условие, при котором Украина готова обсуждать вывод войск из Донбасса, – Axios»
Спорт «Під час відкриття Олімпіади-2026 у Мілані росіянка несла табличку України»
Экономика «Фицо распорядился остановить поставки дизельного топлива в Украину»
Мир «У США чоловік розстріляв сім'ю на шкільному хокейному матчі»
Мир «Ірландія готує "цифрове повноліття": соцмережі можуть стати недоступними для підлітків до 16 років»
Политика «Я розраховував на сильнішу підтримку з боку Сполучених Штатів, – Зеленський»