14:32 / 10.01.2026 Происшествия

Тернопільська обласна прокуратура підозрює чиновника у завищенні вартості пам'ятників військовим

Ілюстративне фото з відкритих джерел

У Тернополі посадовцю комунального підприємства оголосили підозру у завищенні обсягів та вартості робіт при встановленні пам’ятників військовим.

Про це у Фейсбуці повідомляє Тернопільська обласна прокуратура.

"Під процесуальним керівництвом прокурорів Тернопільської окружної прокуратури повідомлено про підозру посадовцю комунального підприємства за фактом неналежного виконання ним службових обов’язків (ч. 2 ст. 367 КК України)", - йдеться у повідомленні.

За даними слідства, спеціалізоване комунальне підприємство Тернопільської міськради уклало з підрядниками договори щодо виготовлення та встановлення намогильних пам'ятників військовослужбовцям, які поховані на міських кладовищах Тернополя. Як уточнити у прокуратурі, мова йде про "Пантеон Героїв" на Микулинецькому кладовищі.

Під час ревізії фінансово-господарської діяльності підприємства виявлено завищення обсягів та вартості виконаних робіт із виготовлення та встановлення намогильних споруд на загальну суму понад 400 тис. грн. На цю суму підприємству завдано збитків.

На могилах військових встановлено плити з сірого пісковика, фактична товщина яких становить 60 мм, що підтвердила судово-економічна експертиза. Натомість згідно з умовами договору та актів приймання виконаних будівельних робіт, оплата була проведена за плити товщиною 100 мм. Повідомлено про підозру посадовцю, який підписав документи із завищеним обсягом робіт.

Підготував: Сергій Дага