Більшість цілей на ворожій території нищать українські БПЛА, - Сирський
За підсумками листопада безпілотні авіаційні комплекси виконали понад 304 тисячі завдань, а наземні роботизовані системи - майже 2 тисячі, заявив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський під час комплексної наради з питань застосування безпілотних систем.
Загалом уразили та знищили близько 81,5 тисячі російських цілей, і цей показник стабільно зростає вже шість місяців поспіль.
Генштаб наголошує, що Україна після періоду тимчасового паритету знову випереджає Росію у застосуванні FPV-дронів — одного з головних засобів ураження на полі бою. Водночас розвиток сфери безпілотних систем потребує більшої системності, швидших управлінських рішень і координації.
Росія, зі свого боку, активно нарощує виробництво безпілотників, формує нові підрозділи та вдосконалює тактику. Українські розвідувальні органи повідомляють, що противник прагне досягти виробництва до 500 тисяч FPV-дронів на місяць.
У відповідь Україна робить ставку на асиметричні рішення: посилення боротьби з ворожими БпЛА, знищення інфраструктури російських підрозділів безпілотних сил і подальше масштабування власних підрозділів БпС, у тому числі в бригадах тероборони та Сухопутних військах. Також зростають обсяги підготовки спеціалістів у сфері безпілотних систем.
Під час наради командири й оператори дронів поділилися новими підходами до підвищення живучості позицій, застосування дронів для дистанційного мінування та протидії ворожим операторам. Найкращі військовослужбовці БпС отримали нагороди.
У Генштабі підсумували, що працюють безперервно, щоб зупинити ворога та завдати йому максимальних втрат.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Оппонент Орбана Мадяр заявил, что планирует переписать конституцию и завершить смену режима»
Происшествия «На Донеччині полк "Скеля" взяв під контроль село Міньківка»
Мир «Влада Ірану заперечила переговори зі США після заяв Трампа»
Мир «Фото з Орбаном: польський лідер у ролі декорації»
Мир «Правоохоронці Чехії затримали підозрюваних у підпалі заводу з виробництва дронів для України»
Мир «У США може пройти зустріч Трампа та Лукашенка, умови розглядаються»