СБУ затримала ексначальника департаменту КМДА, який привласнив майже 75 млн грн з фонду соцдопомоги тяжкохворим
Служба безпеки України (СБУ) затримала колишнього очільника департаменту Київської міської державної адміністрації (КМДА), якого підозрюють у розкраданні бюджетних коштів із фонду соцдопомоги тяжкохворим, повідомляє СБУ.
Йдеться про причетність до розкрадання майже 75 млн гривень, що призначалися для паліативної допомоги тяжкохворим. Співробітники СБУ викрили перших фігурантів навесні цього року: двох заступників керівника зазначеного департаменту КМДА, очільника столичної психіатричної лікарні та їхнього спільника.
За матеріалами справи, зловмисники привласнювали гроші, виділені на фінансування киян, які страждають невиліковними захворюваннями. Наразі зібрано доказову базу на ексначальника профільного департаменту КМДА, який перебував на посаді протягом 2022-2025 років і брав участь в організації "схеми".
Під його керівництвом чиновники КМДА уклали договір з підконтрольними компаніями, які мали безкоштовно постачати ліки, продукти харчування та послуги для тяжкохворих громадян. Замість цього, за матеріалами справи, половину бюджетних коштів фігуранти витратили на оренду та придбання автомобілів преміум-класу та елітної нерухомості. Щоб приховати оборудку, її організатори оформлювали відповідне майно нібито для потреб пацієнтів, про що робили фейкові записи у звітній документації.
Крім того, співробітники СБУ затримали трьох представників столичних фірм, які "відмивали" викрадені гроші під виглядом надання безкоштовних послуг для тяжкохворих, а готівку віддавали організаторам "схеми".
На підставі нових доказів ексдиректору департаменту КМДА та трьом підконтрольним йому підприємцям повідомлено про підозру за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою в умовах воєнного стану).
Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна. За цією ж статтею кваліфіковано злочини з боку "тіньового" куратора департаменту КМДА, який наразі переховується за кордоном.
Підготував: Сергій Дага





Политика «США финансово больше не причастны к войне в Украине, – Трамп»
Политика «"Нескінченне фінансування неможливе": позиція США щодо допомоги Україні»
Политика «Оновлений мирний план має 20 пунктів, але "ще треба працювати", – Зеленський»
Происшествия «Російський фельдшер на прізвисько "доктор зло" катував поранених українських воїнів»
Мир «Конституційний суд Польщі заборонив Комуністичну партію та виключив її з реєстру»
Экономика «Мінфін оцінює потенційний прибуток від експорту зброї в 100 млрд грн»