У Бердянську ліквідували місцевого колаборанта Грицая, – ГУР МОУ
Сьогодні, 18 червня, у тимчасово окупованому Бердянську вбили Михайла Грицая, який після захоплення міста у 2022 році почав співпрацювати з росіянами і отримав посаду у так званій міській адміністрації.
Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.
Там розповіли, що Грицай народився на Полтавщині, але проживав у Бердянську на Запоріжжі, де очолював осередок партії «Соціалістична Україна». Коли у 2022 році місто захопили росіяни, він почав добровільно співпрацювати з окупантами.
Таким чином він отримав посаду в окупаційній адміністрації, бувши водночас тимчасовим виконувачем обов’язків міського голови та його заступником з питань інфраструктури, житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.
У ГУР також кажуть, що Грицай «дерибанив державну власність» в окупованому Бердянську на користь росіян і що він причетний до воєнних злочинів. Так, він видавав окупантам проукраїнських громадян Бердянська і брав участь в організації катівень на території міста.
Ще у травні 2022 року йому заочно повідомили про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України).
«ГУР МО України нагадує — за кожен вчинений проти українського народу воєнний злочин буде справедлива відплата», — заявили в розвідці.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «ФРН переорієнтується з автопрому та перетворюється на "збройовий завод", – WSJ»
Политика «На рівні Брюсселя перепони для виділення Україні 90 млрд євро наразі зняті»
Политика «Апеляційний суд задовольнив позов Марини Порошенко щодо поділу майна»
Экономика «Як отримати доплату за материнство у розмірі від 998 до 1038 грн»
Мир «Польша может стать крупнейшим получателем средств SAFE – почти €44 млрд»
Спорт «17-річний українець став першим в історії чемпіоном Європи без звання гросмейстера»