Двоє посадовців "переплатили" 27 млн грн бюджетних коштів на закупівлю авіаційних запчастин
НАБУ та СБУ за сприяння міністра оборони й головнокомандувача ЗСУ викрили посадовців командування Сил логістики, які закуповували авіаційні запчастини для українських бойових літаків, "переплативши" 27,3 млн грн
"За матеріалами справи, протягом 2022-2023 років фігуранти уклали контракти на закупівлю авіаційних запчастин для українських бойових літаків, що завдало бюджету України збитків на 27,3 млн грн", - повідомляє Служба безпеки.
За даними розслідування, посадовці оборонного відомства закуповували запчастини за безпідставно високою вартістю у підконтрольної компанії-посередника.
Водночас для перемоги у тендері фігуранти залучили афілійовані комерційні структури, зокрема з іноземною реєстрацією. Таким чином посадовці створили видимість конкурентної боротьби та забезпечили контракт з "потрібною" компанією.
У СБУ додають, що кошти підозрювані вивели у тінь через мережу підконтрольних фірм.
"На підставі зібраних доказів обом посадовцям повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб)", - резюмують у повідомленні.
Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу, фігурантам загрожує до 6 років за ґратами.
Підготувала: Ніна Петрович





Происшествия «Фронт платить кровʼю за піар та «реформи» Федорова, – військові записали звернення про ситуацію на фронті»
Политика «Казахстан вимагає припинити атаки на танкери з його нафтою в Чорному морі»
Мир «Австрійська влада перетворила будинок Гітлера на відділок поліції»
Мир «США планують масштабнішу війну з Іраном: у Пентагоні назвали головну проблему»
Происшествия «Ворог знищив завод виробника балістичного захисту UKRTAC»
Общество «Оборонні технології як нове агро: Сєяр Куршутов про майбутнє української економіки»