19:05 / 20.04.2024 Происшествия

Журналіст знайшов причину, чому справа Шабуніна про ухиляння від армії не розслідується

Розслідування кримінального провадження щодо ухиляння від військової служби керівника «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна саботують вже понад 4 місяці.

Про це заявив журналіст Володимир Бойко.

Він зазначає, що кримінальне провадження щодо Шабуніна було зареєстроване за його заявою ще у грудні 2023 року. Але відтоді справа не рухалася. Тож у квітні 2024 року суд зобовʼязав територіальне управління ДБР у Києві невідкладно розпочати досудове розслідування про самовільне залишення Шабуніним місця служби. Бойко припускає, що таке затягування повʼязане з тісним знайомством Шабуніна із заступником директора ДБР Романом Олефіренком.

«Це, часом, не ви наказали не розслідувати справу відносно Шабуніна й навіть заборонили йому (слідчому – прим.) виконувати рішення суду?» - цікавиться Бойко.

Він заявив, що їх познайомив колишній директор НАБУ Артем Ситник, з яким Олефіренко не просто приятелює, а й має квартиру по-сусідству в центрі Києва.

Нагадаємо, ДБР розслідує дві кримінальні справи щодо Шабуніна - за ухилення від мобілізації та підробку документів НАЗК.

Раніше ексміністр охорони здоров’я Уляна Супрун визнала, що робота українських антикорупціонерів на Заході зіграла проти інтересів України під час війни. І саме через це партнери зараз не надають нашій державі зброю.