У новому законі щодо мобілізації згадали про власників позашляховиків
У новому законі про мобілізацію в Україні з'явилась норма про можливість передачі на потреби Збройних сил деяких специфічних транспортних засобів.
Як розповів представник Комітету з питань нацбезпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський, відбирати легкові авто на потреби ЗСУ в українців не будуть, хоч у період воєнного стану відповідна процедура допускається.
"Конституція України допускає обмеження прав свобод людини і громадянина. В тому числі, акцентую вашу увагу, в питаннях володіння і користування, розпорядження своєю власністю, держава може обмежити це право в умовах воєнного стану. Це правило, за великим рахунком, існує в нинішньому законі про мобілізацію, яке передбачає можливість мобілізації транспортних засобів підприємств, організацій і громадян", - повідомив він.
Йдеться про або тимчасове, або безповоротне вилучення авто, проте з компенсацією його вартості. При цьому у документі конкретизували, що якщо транспорт є єдиним джерелом забезпечення існування людини, то його не вилучать.
"Також передбачено, щоб не було ситуації, коли в людини єдиний транспортний засіб і його можна було вилучити - цього не буде. Але якщо є більше транспортних засобів, ніж один, якщо вони можуть потенційно бути пристосовані до виконання завдань сектору безпеки і оборони, то вони можуть бути вилучені", - пояснив Веніславський.
Він уточнив, що армія потребує лише вантажні автомобілі, на яких можна перевозити боєприпаси.
"І про позашляховики, які також можуть допомагати при виконанні тих чи інших завдань в умовах бездоріжжя. Легкових транспортних засобів точно в таких потребах немає. Тому ніхто не буде вилучати звичайні автомобілі легкові, які є в громадян", - додав представник комітету.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Трамп объявил о чрезвычайном положении в ответ на угрозы со стороны Кубы»
Политика «З боку РФ у переговорах в Абу-Дабі беруть участь виключно військові, які не мають повноважень ухвалювати політичні рішення, – Каллас»
Происшествия «Оккупационные войска продвинулись на Сумщине и Днепропетровщине, – Deepstate»
Мир «Дослідження про роль Британської корони у работоргівлі спричинило вимогу офіційних вибачень від короля»
Политика «Мовчання НАТО щодо Гренландії відкриває шлях до узаконення агресії проти України, - президент»
Мир «Удари РФ по енергоструктурі України можуть бути кваліфіковані як геноцид, - головний дипломат Литви»