15:09 / 12.02.2024 Происшествия

РФ збудувала 30-кілометровий "цар-потяг" на Донеччині: навіщо – пояснили в ISW

Фото: t.me/DeepStateUA

російські війська побудували між Оленівкою і Волновахою в окупованій Донецькій області 30-кілометровий бар’єр – так званий цар-потяг – ймовірно, як оборонну лінію проти майбутніх наступів Сил оборони України.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) кажуть, що про це свідчать супутникові знімки, зроблені 10 травня 2023 року, а також 6 і 10 лютого 2024-го.

За їхніми даними, окупанти зібрали понад 2 100 вантажних вагонів у 30-кілометровий потяг, передають Факти.ICTV

Посилаючись на українські джерела, у ISW заявили, що російські війська почали збирати потяг у липні 2023 року, щоб “використовувати як оборонну лінію проти майбутніх українських наступальних дій”.

Залізнична лінія між Оленівкою та Волновахою розташована приблизно за 6 км від лінії фронту, яка, за оцінками аналітиків, проходить на південний схід від Новомихайлівки в її найближчій точці, і розміщується на ділянці фронту, що була відносно неактивною, коли російські війська почали будівництво.

"Російські війська нещодавно здобули незначні територіальні здобутки в цьому районі. Росіяни могли зібрати потяг і для інших цілей", – зауважують в ISW.

Підготував: Сергій Дага