22:45 / 15.09.2023 Происшествия

Чиновники КМДА розкрадають гроші на реконструкцію Центру реабілітації

Депутати «Слуги Народу» викрили корупцію та зловживання КМДА на сотні мільйонів гривень

Як повідомили депутати фракції «Слуга Народу», викрито корупцію та зловживання КМДА на сотні мільйонів привень на будівництві реабілітаційного центру в Оболонському районі Києва,  пише Lenta.ua.

Сьогодні відбулось виїздне засідання Тимчасової контрольної комісії з питань перевірки витрат бюджету міста Києва за період дії воєнного стану, на якому були присутні депутати Київради від партії "Слуга Народу".

На попередньому засіданні контрольної комісії керівник департаменту охорони здоров‘я Валентина Гінзбург стверджувала, що роботи на об‘єкті не ведуться, що і стало причиною виїздного засідання для перевірки даного факту беспоредньо на будівництві.

«Під час виїздної перевірки членами тимчасової контрольної комісії встановлені факти будівництва з численними порушеннями законодавства і здорового глузду.

Так під час засідання стало відомо, що виконуються роботи по тендеру на 534 млн. грн. на реконструкцію Центру реабілітації в Оболонському районі без дозвільної документації: відсутній дозвіл на будівництво, договір на виконання робіт з реконструкції будівлі лікарні і без розпорядження КМДА про затвердження кошторисної вартості будівництва», - заявив голова фракції "Слуга Народу" в Київраді Андрій Вітренко.

«При цьому представник замовника будівництва в.о. директора КНП і представник генпідрядника ТОВ «Абсолют клімат» засвідчили, що велика частина робіт вже виконана: ремонт покрівлі виконано на 80% на суму  близько 10 млн, зроблена велика кількість робіт по заміні вікон.

З їх слів можна зробити висновок, що зараз відбувається намагання перекинути роботи по заміні вікон з цього тендеру до попереднього. Тобто вони стверджують що заміна вікон була запланова в іншому попередньому проекті по внутрішньому ремонту приміщень. І вартість робіт по цьому тендеру буде зменшено на вартість робіт по заміні вікон. Але ж відбувається заміна нових металопластикових вікон на метопластикові вікна!!! Просто двохсекційні вікна більшого розміру міняють на трисекційні меншого розміру.

Питання - якщо заміна вікон вже була передбачена попереднім проектом, навіщо їх включати в новий тендер?» –  прокоментував депутат фракції «Слуга Народу» Микола Конопелько. 

«Щодо «відсутності» ремонтних робіт покрівлі, які незаконно проводити без дозвільної документації з підрядником - як можна побачити з фото (нижче), відбувається заміна облаштування парапетів, а це частина робіт по ремонту покрівлі на проведення яких навіть не підписано договір.

Зі слів генпідрядника вартість робіт по ремонту фасаду складає 270 млн. грн за 26 000 кв. м площі фасаду. Тобто більше 10 тис. грн на квадратний метр. Цікаво спитати інших забудовників міста, яка ринкова вартість таких робіт. Вартість 1 кв. м на об‘єктах відбудови Київської області складає 2800-3500 грн», - зазначив Андрій Вітренко: 

На фото нижче - як виглядав фасад до реконструкції. Питання - навіщо витрачати 270 млн грн тільки на ремонт фасаду, якщо він і так був у належному стані. 

«Також згідно експертного звіту (відео) вказаний клас наслідків - СС2 і це не реконструкція, а капітальний ремонт. А клас СС2 не передбачає капітального ремонту. Тобто департамент сфальшував під капремонт реконструкцію. Бо для реконструкції необхідна наявність відведеної земельної ділянки, а її немає. І немає їх і в інших «капітальних ремонтах» закладів охорони здоров‘я Києва, проведених департаментом КМДА в попередні роки», – зазначив Микола Конопелько.

На даний об’єкт Департамент охорони здоров’я КМДА раніше вже витратив більше 500 млн грн, розбиваючи загальну суму в тендерах на менші в середньому по близько 70 млн грн, щоб не отримувати згідно із законодавством розпорядження КМДА. Тобто загальна вартість капітального ремонту Центру реабілітації становитиме більше 1,1 млрд гривень.

Згідно зі свідченнями членів Тимчасової контрольної комісії депутатів «Слуга Народу», містом спроектовані та запущені реконструкції інших закладів охорони здоров‘я на Центри реабілітації на значно менші суми, кошторисна вартість яких на рівні 200 млн грн. При цьому це дійсно реконструкція, а не ремонт і сюди входить також і закупівля всього необхідного дороговартісного обладнання. Але ж до витрат у 1,1 млрд грн на ремонт центру у Оболонському районі закупівля обладнання не входить.

Іван Сергієнко