23:13 / 29.08.2023 Происшествия

Як поводити себе, коли вручають повістку там, де людина непрописана

Відмовлятися від отримання повістки не за місцем прописки не варто, але слід знати про алгоритм дій.

“Я б не радив відмовлятися від отримання повістки. Людина може отримати цю повістку і поїхати до свого ТЦК за місцем реєстрації і там пройти відповідну верифікацію даних і військо-лікарську комісію (якщо не проходила раніше). Співробітники ТЦК чи поліції не мають права затримувати особу та доставляти її примусово в ТЦК для з’ясування даних або проходження військово-лікарської комісії”, — говорить в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua адвокат Ростислав Кравець.

Він продовжив: “У разі, якщо людину так затримують, я б радив викликати безпосередньо представників Державного бюро розслідувань, подавати відповідну заяву. Поки заява не буде зареєстрована і поки не буде розпочате досудове розслідування, нічого не варто робити. За це не буде жодної відповідальності”.

Водночас, говорить Ростислав Кравець, треба повідомити, що особа була доправлена примусово, тобто фактично викрадена: “Представники поліції або ТЦК, які примусово доставляють осіб до ТЦК, вчиняють досить тяжкі кримінальні злочини. Люди повинні це розуміти. Поки ДБР не приїде, не зареєструє і не прийме певні міри, нічого робити не потрібно і за це людині нічого не буде”.

“Тому я і говорю, що ТЦК також повинні дотримуватися вимог законодавства, а не виконувати план, підриваючи національну економіку і ЗСУ, а також паплюжачи їх”, — резюмував адвокат. 

Підготувала: Ніна Петрович