18:02 / 30.03.2023 Происшествия

Ідентифіковані росіяни-гвалтівники

Фото: генпрокуратура

Троє російських військових під час окупації ґвалтували жінку на Київщині.

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора вони отримали підозри у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

За інформацією ОГП, підозрювані – військові 37-мої окремої гвардійської мотострілецької Донської Будапештської Червоного прапора ордена Червоної Зірки бригади (37 ОМСБр, в/ч 69647) ЗС РФ, уродженці Республіки Бурятії, Читинської області та Іркутської області.

Слідство встановило, що торік у березні підозрювані разом з іншими загарбниками окупували один з населених пунктів Київщини. Вони залякували мирне населення, шукали чоловіків та учасників АТО, постійно оглядали всі приміщення цивільних будинків.

"Через 20 днів окупації російські військові, серед яких підозрювані, почали систематично вриватись на подвір’я приватного будинку, де проживали дві жінки та малолітня дівчинка. Робили це завжди в групах по три особи, склад яких постійно змінювався. Підозрювані, постійно демонструючи наявність зброї, беручи до уваги відсутність чоловіків в будинку, по черзі водили одну з жінок до гаражного приміщення, де ґвалтували. Інші в цей час залишались на вулиці з метою подолання можливого опору з боку її родичів та сусідів", - розповіли в Офісі Генпрокурора.

В ОГП додали, що один окупант за час окупації вчинив насильницькі дії сексуального характеру раз, другий вчиняв такі дії двічі, а третій – протягом тижня кожного дня.

Підготувала: Ніна Петрович