20:25 / 15.08.2019 Наука и техника

Вчені отримали знімок галактики Веретено

Галактика знаходиться на відстані 44 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Дракона.

Вчені за допомогою телескопа "Спітцер" отримали знімок галактики NGC 5866 (Веретено). Об'єкт помітний з ребра і класифікується як линзоподібна галактика, повідомляє dt.ua.

Галактика знаходиться на відстані 44 мільйонів світлових років від Землі в сузір'ї Дракона. Вона відноситься до линзоподібних галактик – проміжного типу між спіральними і еліптичними. Цей тип галактик характеризується як наявністю балджа і диска, як у спіральних галактик, так і вкрай низькою швидкістю зореутворення і великою кількістю старих зірок, що більше властиво еліптичним галактикам.

Діаметр диска NGC 5866 становить близько 60 тисяч світлових років. Для створення зображення NGC 5866 були використані знімки, отримані інфрачервоним космічним телескопом "Спітцер" в рамках своєї основної місії, на різних довжинах хвиль: 3,6 (синій колір), 4,5 (зелений колір) і 8 (червоний колір) мікрометрів. За випромінювання, зазначене синім та зеленим кольорами, відповідально численне зоряне населення галактики, а за червоний колір — пил, який утворює великий диск, що оточує зовнішню частину галактики.