09:54 / 11.06.2018 Общество

Мережу супермаркетів викрили в ухилянні від сплати податків на мільйони гривень

Оболонський суд прийняв рішення вилучити фінансові документи мережі маркетів "АТБ" в рамках розслідування справи про ухилення від сплати податків.

Зокрема, суд постановив надати тимчасовий доступ до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017100050000045 від 19.09.2017.

Справа, у якій проходить мережа "АТБ" стосується махінацій з фінансовими документами та ухиленні від сплати податків.

У ході розслідування з’ясувалося, що мережа "АТБ" проводила спільної роботи з ТОВ "Техпідтримка Фасіліті Менеджмент", яка надавала послуги з комплексного обслуговування магазинів торгової марки та проведення ремонтно-будівельних робіт.

За рахунок непрозорого оформлення документів і "прокату" коштів, які нібито йшли на оплату послуг через фірми-прокладки, компанія ухилилася від сплати податків на істотну суму. Загальна сума ухилення від сплати податків склала 3 966 285 гривень.

Від керівництва "АТБ" затребували  фінансові документи, які розкривають характер і законність взаєморозрахунків з "Техпідтримка Фасіліті Менеджмент", однак вони відмовилися.

У зв’язку з цим, для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, було подано клопотання на примусове вилучення документів в ТОВ "АТБ-МАРКЕТ".

Рішення оскарженню не підлягає і заперечення проти нього можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.


Нагадаємо, роздрібна мережа компанії "АТБ-Маркет" заснована в 1993 році. Співвласниками "АТБ" в рівних частках є бізнесмени Геннадій Буткевич, Євген Єрмаков та Віктор Карачун, стан кожного з яких у 2017 році склало близько 105 млн доларів.

Буткевич продовжує вести на окупованих територіях бізнес через мережу продовольчих магазинів, які ідентичні магазинах торгової марки "АТБ".  Там вони безперешкодно продовжують свою діяльність. Платять податки саме в контрольовані терористами органи, і таким чином вони підривають українську економіку.

Тільки в 2015-2016 рр. компанії, підконтрольні "АТБ" в Криму, заплатили в бюджет РФ близько 11 мільйонів доларів.