Києво-Могилянська бізнес-школа продовжує формування відповідальної управлінської еліти України
Києво-Могилянська бізнес-школа [kmbs] продовжує реалізовувати свою програму “Develop Ukraine”, метою якої є формування відповідальної управлінської еліти України.
Новий проект покликаний сприяти масштабному розвитку українських регіонів через створення кластерів.
У партнерстві з міжнародною агенцією Cluster Navigators школа оголошує перший національний відбір управлінців, які:
- спроможні мислити і діяти на рівні розвитку регіону,
- є представниками бізнесу, влади, освітніх інституцій, громадського сектору,
- планують ініціювати або уже ініціювали створення кластеру в Україні
Лідери, які відповідають цим критеріям, мають можливість отримати грант на навчання в kmbs на першій в Україні “Школі розвитку кластерів” (відбудеться у січні 2017 року). Грант покриває 80% вартості воркшопу.
ПРО КЛАСТЕРИ
У 1990 році бізнес-гуру Майкл Портер перевернув розуміння економічного розвитку. Він поставив питання: чому всередині країни одні регіони розвиваються набагато потужніше, ніж інші? Відповідь – тому що в цих регіонах розвинені кластери.
Кластер – географічна концентрація організацій навколо однієї smart-спеціалізації, які одночасно конкурують і співпрацюють між собою. Чилійське вино, баварські автомобілі, стільці у італійському містечку Удіне, цукрова тростина в Бразилії – приклади кластерів, яких тисячі у світі. Сьогодні більш ніж 75 країн світу мають програми з розвитку кластерів.
Компанія у кластері автоматично має більш виграшну позицію, ніж “бізнес-одинак”. Економіки з сильними кластерами мають вищий рівень інновацій, вищу продуктивність, більше підприємливості і стартапів, і головне – більший експорт з високою доданою цінністю. Кластери стають двигуном, який залучає багатство в регіон.
Міжнародний досвід показав, що ключовий критерій успіху кластерної ініціативи – спеціально підготовлені управлінці, які стають лідерами запуску і розвитку кластеру.
З 2012 року Києво-Могилянська бізнес-школа нарощує свою експертизу з кластерного розвитку. Експерти kmbs вивчали світові практики кластерних ініціатив у Нідерландах, Італії, Швейцарії, Естонії, США, Чилі, Бразилії, Аргентині.
“Бізнес-кластери” є обов'язковим курсом на усіх програмах МВА kmbs. Також бізнес-школа співпрацює з лідерами міст та регіонів задля ініціаціії кластерів в Україні.
kmbs представляє Україну в організації TCI Network – глобальній мережі більш ніж 9 000 експертів з кластерного розвитку та конкурентоспросможності регіонів.
З 2013 року школа співпрацює з агенцією кластерного розвитку Cluster Navigators. Її засновник і президент Іфор Ффоукс-Вільямс – один з найвпливовіших світових експертів з кластерного розвитку, має досвід співпраці з більш ніж 1000 кластерами у 50 країнах світу.
У 2015 році на запрошення kmbs Іфор Ффоукс-Вільямс вперше відвідав Україну. Головною ціллю його візиту стало навчання для викладачів та партнерів kmbs з методології запуску і розвитку кластерних ініціатив.
КОНКУРС
ХТО МОЖЕ ПОДАВАТИСЬ
Кластерну ініціативу може представляти одна особа або управлінська команда до трьох осіб.
Географічні масштаби кластерів, які можуть бути подані на конкурс (в межах України):
- село
- місто
- об'єднана територіальна громада
- регіон (не обов'язково відповідає адміністративним границям).
ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ
- Кожному учаснику відбору потрібно:
- Надіслати своє CV.
- Написати есе до двох сторінок на тему “Запуск кластерної ініціативи: чому я хочу і можу”
- Обидва файли відправляйте, будь ласка, на адресу dn@kmbs.ua
- Заповнити аплікаційну форму з описом майбутньої або існуючої кластерної ініціативи, яку Ви подаєте на конкурс.
Останній термін подачі заявок –
7 грудня 2016, 23:59.
КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ
- 60% – Мотивація і спроможність управлінців, які хочуть ініціювати створення кластеру (оцінюється за матеріалами CV та есе).
- 40% – Реалістичність кластерної ініціативи, яку управлінець подає на конкурс (оцінюється за матеріалами заповненої аплікаційної форми)
- Лідери з найпотужнішими амбіціями розвивати регіон і з найкращими кластерними ініціативами отримають грант у розмірі 80% від вартості першого в Україні воркшопу “Школа розвитку кластерів“.
Результати конкурсу будуть оголошені 16 грудня 2016 року.