Парламент Хорватії визнав Голодомор геноцидом українського народу
Парламент Хорватії визнав Голодомор геноцидом українського народу. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Він подякував хорватським депутатам за таке рішення.
"Я вдячний хорватському парламенту за вшанування пам’яті мільйонів жертв цим історичним голосуванням. Світове визнання геноциду Голодомору продовжує стрімко зростати", — наголосив він.
BAGNET нагадує, що голод в Україні є, разом з Голокостом, найтрагічнішою подією проти людства на європейському континенті. Він спричинив смерть мільйонів українців та українок і був цинічно спланований та жорстоко здійснений радянським режимом з метою впровадження радянської політики колективізації сільського господарства та придушення українського населення та його національної ідентичності.
Агресивна війна росії проти України, що триває, руйнування її енергетичної та сільськогосподарської інфраструктури, блокування експорту українського зерна та крадіжка росією мільйонів тонн зерна відновили побоювання широкомасштабного штучно викликаного голоду, особливо на Глобальному Півдні, який залежить від доступного українського зерна.
Раніше, у кінці травня, Палата громад парламенту Великобританії ухвалила рішення про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом, а перед тим це зробили Ісландія, Болгарія та Словенія.
Підготувала Ніна Петрович





Политика «Поки триває війна в Україні, РФ не в змозі відкрити ще один фронт проти НАТО – Старс»
Политика «РФ готує нову мобілізацію після парламентських «виборів» – Зеленський»
Политика «У Пакистані заявили про наближення домовлености між США та Іраном»
Мир «П’ята хвиля спеки в Європі загрожує річкам, енергетиці та врожаю»
Происшествия «У Росії зупинили найбільший комплекс із виробництва LPG після атаки дронів»
Общество «Мільйонні подарунки, маєток під Києвом, "позичені" авто і квартира в оренді: що відомо про суддю Анатолія Майданевича»