"Аграрна партія" претендує на роль рупора інтересів "простих селян"
Станом на квітень 2017 року потенціал зростання рейтингу АПУ на виборах до ВР перевищує 4%.«Аграрну партію» було засновано у 1996 році. Але з 2014 року партія зазнала повне оновлення.З 2014 року партію очолює колишній топ-менеджер міжнародних аграрних корпорацій «Landkom International» та «АМАКО» із західною освітою Віталій Скоцик, заступник голови партії та член Президії Політради.
Результат аграріїв на місцевих виборах 2017 року став без перебільшення сенсацією — 5-те місце за кількістю обраних депутатів місцевих рад (3105) та третє — за кількістю місцевих голів (166).
А 29 жовтня 2017 року, Аграрна партія на виборах до об’єднаних територіальних громад, посіла третє місце серед 50-ти партій, які брали участь у виборах. За попереднім підрахунком голосів, Аграрну партію підтримали 12,9% виборців. Зокрема, партія посіла перше місце в Чернігівській області, також високу підтримку аграрії отримали в Черкаській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Тернопільській, Херсонській, Одеській, Сумській, Хмельницькій та Рівненській областях.
Третє місце в Аграрній партії вважають достатньо високим результатом. Вперше партія взяла участь у виборах і до всіх міських ОТГ – висунувши своїх кандидатів у 25 об’єднаних територіальних громадах та отримавши 10,7% голосів. Загалом політична сила висунула 2087 кандидатів у депутати рад, іще 97 членів партії реєструвалися як самовисуванці.
Джерело: ЛігаБізнес
За даними соціологічних опитувань групи «Рейтинг», більшість населення України виступає проти зняття мораторію на продаж землі.
«Аграрна партія» претендує на роль рупора інтересів «простих селян»: зконцентрувавшись саме на питаннях сільськогосподарського сектору, намагається бути в цьому більш «правдоподібною», ніж «Батьківщина» та «Радикальна партія», які також дуже активно виступають проти продажу землі сільськогосподарського призначення.
Лідер «Аграрної партії» Віталій Скоцик спростував чутки про офіційний перехід АПУ в опозицію. Разом з тим, він наголосив на рішенні партії щодо вимоги до депутатів-однопартійців вийти з провладних фракцій. В якості санкції до тих, хто знехтує вимогою партії, ймовірно, застосовуватиметься примусове виключення з партії.
Віталій Скоцик протиставляє кампанії «Аграрної партії» та «Батьківщини», акцентуючи увагу на різних цілях політичних сил.
“Юлія Володимирівна бореться за президентське крісло на наступних виборах. В даному випадку це було більше політичною грою зі сторони “Батьківщини” та їх лідера. Для нас це було конкретне питання — відстояти землю та направити у професійне русло“
голова “Аграрної партії України”
“У більшості випадків наші депутати — люди справи. Тому я не виключаю, що є засідання, де розглядаються неважливі питання з точки зору наших практичних людей. Це (міські та обласні ради — прим. авт.) не законодавчі органи типу Верховної Ради, де потрібно обов’язково голосувати. Не виключаю, що в період посівної або жнив, наші депутати працюють в полі, а на засідання рад з’являються, коли треба приймати концептуальні рішення“
голова “Аграрної партії України”
екс-голова Київської ОДА