18:08 / 20.11.2019 Мир

Естонський політик заявив, що Росія повинна повернути частину анексованої території

Росія анексувала майже 5% території Естонії.

Про це написав спікер парламенту Естонії, член Консервативної народної партії EKRE Хенн Пиллуаас на сторінці Facebook.

"Анексія естонських територій нічим не відрізняється від окупації та анексії Криму. Естонія не має територіальних претензій до Росії", але хоче, щоб повернулися "наші" території ", - написав Пиллуаас.

Таким чином він висловив своє обурення на інтерв'ю директора Другого європейського департаменту МЗС РФ Сергія Бєляєва, опубліковане в понеділок на сайті РИА "Новости".Бєляєв кілька разів назвав "нечинним" Тартуський мирний договір 1920 року.

"Невизнання Тартуського мирного договору, по суті, означає невизнання Естонської Республіки. Це свідоцтво про народження нашої країни і одна з найважливіших основ нашої державності", - написав Хенн Пиллуаас.

Згідно з Тартуським мирним договором 1920 року, укладеним РРФСР і незалежною Естонією, до Естонії відходить частина територій, які нині є в складі Росії. Це частини Кінгіссепського і Сланцевского районів Ленінградської області, а також Печорський край. Естонія не ратифікує російсько-естонський прикордонний договір, оскільки значна частина політичних сил намагається повернутися до кордону, проведеної за Тартуським договором. Росія офіційно вважає цей договір нечинним.