21:58 / 01.08.2016 Наука и техника

Юпітер міг стати другою зіркою в нашій системі

Велика червона пляма на Юпітері - гігантський ураган, втричі більший за планету Земля, має екстремально високу температуру та сам по собі виробляє жар.

Про це дізналися науковці з американо-британської команди дослідників, які використовують інфрачервоний телескоп на Гавайських островах, передає gazeta.ua.

Результати своїх досліджень вони оприлюднили в журналі Nature. За їхніми даними, температура відомої червоної плями на поверхні газового гіганту перевищує 1500° Цельсія.

Такі екстремальні температури на цій ділянці поверхні Юпітера не могли утворитися лише завдяки Сонцю. Науковці вважають, що атмосфера газової планети виробляє тепло за рахунок бурхливих хімічних реакцій.

Це явище - чергове підтвердження того, що на світанку формування сонячної системи Юпітер міг стати другою зіркою, супутником Сонця, але за певних обставин став лише найбільшим газовим гігантом системи.

"Велика червона пляма" - це гігантський шторм, який вирує над рідкою поверхнею Юпітера вже століттями. Через відсутність твердої поверхні колосальні шторми на Юпітері не згасають дуже тривалий час. Вперше так звану пляму на планеті помітив італійський астроном Джованні Кассіні 1665-го.