23:11 / 11.07.2019 Политика

ЦВК зареєструвала 157 офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій

11 липня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провела Голова Комісії Тетяна Сліпачук.

Комісія внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 31 травня 2019 року № 919.

Комісія зареєструвала уповноважених осіб Політичної Партії "ГОЛОС",  Політичної партії "Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі" в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Окрім того, зареєстровано уповноважених осіб Політичної партії "Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі", Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ", Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК", ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "НЕЗАЛЕЖНІСТЬ", ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СИЛА І ЧЕСТЬ" в одномандатних виборчих округах.

Розглянувши відповідні звернення, Комісія зареєструвала 157 офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. А саме: 1 – від Словацької Республіки, 4 – від Японії, 27 – від Міжнародного Республіканського Інституту (МРІ), 125 – від міжнародної неурядової організації "CANADEM".

Таким чином, станом на 11 липня Комісією зареєстровано 755 офіційних спостерігачів на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. А саме: від 9 іноземних держав – 56 офіційних спостерігачів, від 13 міжнародних організацій – 699 офіційних спостерігачів.

Комісія зареєструвала довірених осіб кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в низці одномандатних виборчих округів.

Окрім того, відмовлено кандидатам в народні депутати України Шерстюк Ж.В. та Полякову А.Е., зареєстрованим в ОВО № 205 та № 206 відповідно, в реєстрації їх довірених осіб на позачергових виборах народних депутатів України.

Комісія скасувала реєстрацію довірених осіб кандидатів в народні депутати України Солода Ю.В., Рибалки С.В., зареєстрованих в ОВО № 47, № 107 відповідно.

Внесено зміни до єдиних кошторисів видатків низки окружних виборчих комісій ОВО для підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши заяву кандидата в народні депутати України Баранського В.Б., висунутого Політичною партією "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК" в ОВО № 133, про відмову балотуватися кандидатом у народні депутати України на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року, Комісія скасувала реєстрацію вказаного кандидата.

При цьому Комісія внесла зміни до своєї постанови від 26 червня 2019 року № 1346 "Про форму, колір і тексти виборчих бюлетенів з виборів народних депутатів України для голосування в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року", виключивши із відповідного додатка відомості про вказаного кандидата.

До ЦВК надійшла скарга кандидата в народні депутати України в ОВО № 169 Петріченка О.В, у якій суб’єкт звернення просив встановити порушення кандидатом у народні депутати України в цьому ж  окрузі Куницьким О.О. вимог виборчого закону та скасувати його реєстрацію у зв’язку з припиненням громадянства України Куницького О.О. та виявлення щодо нього обставин, які позбавляють особу, висунуту кандидатом у народні депутати України, права бути обраною народним депутатом України відповідно до статті 9 Закону України "Про вибори народних депутатів України".

При цьому Комісія має право здійснити перевірку щодо осіб, які балотуються кандидатами у народні депутати України, на відповідність вимогам Конституції України та виборчого закону.

У зв’язку з цим Комісія зазначила, що за інформацією щодо перетину державного кордону України, наданою Державною прикордонною службою України листом від 26 червня 2019 року, протягом останніх п’яти перед днем позачергових виборів народних депутатів України 21 липня 2019 року Куницький О.О. виїжджав за межі України на період, що перевищував 90 календарних днів, а саме на 264 дні (з 15 березня 2015 року до 5 грудня 2015 року).

Доводи Куницького О.О. щодо його тривалої відсутності у 2015 році  на території України у зв’язку з перебуванням у службових відрядженнях, які стосувалися виконання редакційних завдань ІП "1+1 ПРОДАКШН" та його громадської діяльності, як члена Громадської організації "Всеукраїнське студентське братство "Еліта нації", Комісією не приймаються до уваги, оскільки за змістом законодавства України службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства). Доказів на підтвердження трудових відносин Куницьким О.О. не надано.

 Таким чином, Куницьким О.О. не дотримано вимоги Конституції України та закону щодо проживання в Україні протягом останніх п’яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів України 21 липня  2019 року.

Відтак, Комісія задовольнила частково зазначену скаргу та скасувала реєстрацію кандидата в народні депутати України Куницького О.О., висунутого ПОЛІТИЧНОЮ ПАРТІЄЮ "СЛУГА НАРОДУ", в ОВО № 169 на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

У задоволенні решти вимог, викладених у скарзі, відмовлено у зв’язку відсутністю належних підстав для задоволення.

Окрім того, залишено без розгляду по суті дві скарги Панасюка О.Г., довіреної особи кандидата в народні депутати України  в ОВО № 51 Шморгуна Ю.І., у яких суб’єкт звернення просив, зокрема, визнати рішення окружної виборчої комісії вказаного округу щодо утворення ДВК № 141523, ДВК № 141527 та затвердження їх керівного складу такими, що не відповідають вимогам виборчого законодавства, порушують виборчі права та законні інтереси суб’єктів виборчого процесу, скасувати постанови цієї ОВК – від 5 липня 2019 року № 12 щодо утворення ДВК, від 5 липня 2019 року № 13 про затвердження автоматичного електронного розподілу квот головуючих посад ДВК, від 7 липня 2019 року № 18 про затвердження квот головуючих посад шляхом жеребкування на ДВК. А також – достроково припинити повноваження усього складу цієї ОВК та затвердити її новий склад. Рішення прийнято у зв’язку з тим, що скаргу подано до неналежного суб’єкта її розгляду.

Комісія відмовила в задоволенні скарги Партоли Д.Р., довіреної особи кандидата в народні депутати України в ОВО № 218 Котляренка В.В.,  у якій суб’єкт звернення просив визнати дії кандидата в народні депутати України в цьому ж окрузі Мухи В.В. щодо розміщення друкованого агітаційного матеріалу такими, що порушують вимоги виборчого закону, та зобов’язати вказаного кандидата вилучити зазначені агітаційні матеріали. Рішення прийняте у зв’язку відсутністю належних підстав для задоволення.

Разом з тим, Комісія вирішила копію вказаної скарги та доданих до неї матеріалів надіслати до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у скарзі обставин та реагування відповідно до законодавства України.

Окрім того, Комісія залишила без розгляду по суті скаргу громадянина Кривди М.М.,  у якій суб’єкт звернення просив, зокрема, скасувати реєстрацію кандидата в народні депутати України Холодова А.І., включеного до виборчого списку ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" під № 22, у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року. Рішення прийняте у зв’язку з тим, що скаргу подано неналежним суб’єктом звернення, до неналежного суб’єкта її розгляду та з порушенням строків оскарження, встановлених законом.

До Комісії надійшов запит на інформацію Антикорупційної Громадської Спілки "СОВІСТЬ", у якому містилося прохання надати контактну інформацію про кандидатів у народні депутати України в ОВО № 205 та № 206 (Чернігівська область), а саме: їх поштові адреси, контактні телефони та електронну пошту. Розглянувши вказаний запит на інформацію ЦВК відмовила у його задоволенні, у зв’язку з відсутністю підстав для поширення запитуваної інформації як суспільно необхідної.

З тих же підстав відмовлено у задоволенні запиту на інформацію Дмитра Черетуна щодо надання фотографій кандидатів у народні депутати України Абрамовича І.О. та Бурміча А.П., включених до виборчого списку Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ" під № 14 та № 20 відповідно.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії