13:54 / 20.10.2020 Политика

Конопелько Микола: Моя головна мета – усунути головні проблеми, що породжують несприятливі умови життя киян

Кандидат у депутати Київради від партії «Слуга народу» у Дарницькому районі Конопелько Микола вважає одним з пріоритетів своєї діяльності забезпечення здорового життя мешканців Дарницького району та міста в цілому.

Жити довго та щасливо - природне бажання людини. Але дуже важливо, щоб життя людини якомога довше було здоровим, і вік не був синонімом хвороб та немочі. За статистикою, середня тривалість життя в Україні становить 72,01 року. Кияни, в середньому, живуть на 2 роки довше, ніж мешканці інших регіонів.

А скільки з цих років ми проводимо у доброму здоров'ї? Виявляється, здорове життя в Україні найкоротше серед країн Європи. За даними дослідження Global Burden of Disease Study 2019, очікувана тривалість здорового життя в Україні у 2019 році становила 61.7 року.

Це означає, що 10-12 років свого життя українці просто доживають через погане здоров'я. Для порівняння, у Польщі показник здорового життя становить 68.0 років, у Чехії – 68.5, у Франції – 71.2 роки, у Німеччині – 69.5, в Італії – 71.0, в Іспанії – 71.3.

На переконання кандидата, підвищення якості та доступності медичних послуг, профілактика захворювань, пропаганда здорового способу життя є головним важелями, завдяки яким влада повинна вплинути на тривалість здорового життя людей. Разом з тим, життя та здоров'я міста та містян залежить від багатьох немедичних чинників. Наприклад, від справності ліфту в під’їзді, який дає людині похилого віку можливість вийти на вулицю, спілкуватися з сусідами. Тим самим, подовжує здорове життя.

«У разі обрання мене депутатом Київради, я буду робити головний акцент на зміну соціального середовища і причин, що породжують несприятливі умови життя у Києві та Дарницькому районі», - запевнив Конопелько Микола.